Používaním stránok prevádzkovaných na www.podschudnut.sk súhlasíte s používaním cookies,ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií

Už sa za seba nehanbím

Edita kedysi vážila až 136 kíl! Hádajte, koľko za rok zhodila?

Už odmalička som bola taká guľka. Mala som nadváhu a necítila som sa dobre. Dokonca som sa preto vyhýbala aj rôznym aktivitám, ktoré patria k mladosti. Napríklad, pre svoju tučnotu som radšej nešla ani na vlastnú stužkovú. Áno, presne tak! Na čo aj, keď som si nemohla na seba obliecť šaty, ktoré sa mi páčili? Napriek tomu som však, našťastie, priateľov mala dosť. Možno preto, že som každému vedela dobre poradiť a považovali ma za vtipnú. Aj preto som možno s tými mojimi kilami navyše nič nerobila. Nechcelo sa mi... alebo neviem... Skrátka, trápila som sa preto, ale nič som nepodnikla, aby sa to zmenilo. Dokonca som si našla aj manžela, ktorému to vôbec neprekážalo. Asi preto, že je Afričan a o nich je známe, že majú radi mohutnejšie ženy. Porodila som mu tri deti – dvoch chlapcov a jednu dcéru. Samozrejme, že tehotenstvo mi kilá ešte pridalo. A to hlavne to druhé... Nosila som oblečenie veľkosti 5 XL. No, skrátka, bolo to hrozné. Vyzerala som o dvadsať rokov staršia, než som v skutočnosti bola. Sem tam sa mi síce podarilo zhodiť pár kíl, ale potom som znovu nabrala dvojnásobok. Ako išli roky, tak ja som bola tučnejšia a tučnejšia.

Ťažké začiatky

Jedna moja kamarátka mi raz povedala, že schudnem, keď to budem naozaj chcieť. Ale naozaj chcieť – a to tak, že to budem cítiť vo svojom vnútri, v srdci, hlave, skrátka, že ma to celú zasiahne. No a v októbri 2014 sa to stalo! Začala som pracovať na zmene svojej postavy – na zmene životného štýlu. Moje staré stravovacie návyky išli úplne do úzadia. Zbavila som sa ich a začala som športovať. Vybrala som si beh. Najskôr doma na páse. Po prvých siedmich minútach som však z neho zišla dole celá zmordovaná. Nevládala som, ale nevzdala som to. Počas ďalších dní som si pridávala stále viac a viac minút, až som ich dosiahla 40 a neskôr ešte viac. Zabehnúť denne päť kilometrov je už pre mňa maličkosť. Cítim sa potom úžasne. Samozrejme, že pás som neskôr striedala aj s bežaním vonku, no tam som sa odvážila ísť až keď som už čo-to zhodila. Aj teraz už ledva čakám, kedy sa oteplí a znova vybehnem von. Čo sa týka stravy, tak zo svojho jedálneho lístka som vylúčila pečivo akéhokoľvek typu – dokonca aj celozrnné –nedôverujem mu a myslím si, že je iba zafarbené. Nejem ani žiadne sladkosti, zemiaky, cestoviny či maslo. Ale nehladujem, nemyslite si!

Nový jedálniček

Zbožňujem ovocie a zeleninu, kuracie, morčacie či hovädzie mäsko, ryby, oriešky, mandle, mliečne výrobky – hlavne acidofilné, vajíčka... Ako prílohu som si obľúbila couscou (kus-kus). A keď mám chuť na niečo sladké, tak si dám napríklad ovocné musli s jogurtom. Čokoláda, torty a zmrzliny mi vôbec nechýbajú. A keď pečiem pre deti, tak využívam celozrnnú múku, trstinový cukor, med, oriešky, sušené ovocie, semienka a zdá sa, že im to chutí. Už nikdy viac sa nechcem vrátiť k môjmu starému spôsobu stravovania. Milujem šport a milujem zdravé jedlo. Raňajky bez Chia semiačok si ani neviem predstaviť. Vždy ma tak fantasticky nabijú energiou. Teším sa, keď ráno vstávam, ako opäť doprajem svojmu telu niečo, čo ho dokonale vyživí. A ono sa mi odvďačuje deň za dňom. Už som zhodila 50 kíl. Z pôvodnej veľkosti 58 som prešla na 42-44. Konečne sa už za seba nemusím hanbiť. Na pamiatku som si nechala jedny rifle, ktoré sú pre mňa výstrahou, aby som sa už nikdy neprestala o seba starať. Keď ich vidím, tak som sama na seba nahnevaná a vyčítam si, ako som to mohla nechať zájsť až tak ďaleko...

VÝZVA! Zmeňte svoj život a telo i vy! Objednajte si nový JEDÁLNIČEK NA MIERU. Už to neodkladajte! Robíte zle sami sebe. Buďte krajší a zdravší. 

 

 

 

 

NAJNOVŠIE ČLÁNKY


S prejedaním som skončila!

Váha Zuzke ukazovala 130 kíl. Koľko už dala dole?

Wau, to je zmena!

Gabika kedysi vyzerala inak... O dosť inak... Pozrite sa!

Konečne mám štíhle brucho!

To predtým mi kypelo. Máme fotku, ako dôkaz.