Používaním stránok prevádzkovaných na www.podschudnut.sk súhlasíte s používaním cookies,ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií

Vážil som 140 kíl.

Ivanovi sa však podarilo schudnúť. Pozrite, ako vyzerá!

Už od detstva som bol tučko. Moji rodiča ma napchávali sladkosťami, hranolčekmi, pizzami, koláčikmi... Jednoducho, mal som hrozný jedálny lístok. Nechcem im ale nič vyčítať – oni mi, skrátka, iba nechceli nič odopierať. Dnes im je však jasné, že robili chybu. Nevadí, čo už? Stalo sa! Našťastie, v pravej chvíli som sa spamätal a uvedomil si, že neustále prejedanie sa a žiadny pohyb pre mňa budú znamenať predčasnú smrť. Aj lekár mi to potvrdil. Keď som bol pred dvomi rokmi na preventívnu prehliadku, takmer zmeravel, keď ma zbadal vo dverách. „Preboha, pán Moravčík, čo ste to so sebou porobili?“ zhíkol a ja som sa strašne zahanbil. „Veď máte len 30 rokov. Nemôžete takto vyzerať,“ spustil na mňa varovné upozornenia. Vedel som, že hovorí pravdu. Uvedomoval som si, že je to so mnou zlé. Veď som sa cítil hrozne. Už nešlo len o môj výzor, ale aj o zdravotné ťažkosti. Bol som stále zadýchaný, bolel ma chrbát, nič ma nebavilo a nevychádzal som ani z domu, pretože som nechcel vidieť pohľady ľudí, ktorí ma očumovali a šepkali si, aký som tučniak.

Buď, alebo!

„Pôjdete k dietológovi. Musíte však naozaj zodpovedne dodržiavať všetko, čo vám poradí. Bude to zo začiatku ťažké, ale musíte to vydržať!“ rozkázal mi. Hneď na ďalší deň som išiel na odbornejšie vyšetrenie. Výsledky som mal, samozrejme, katastrofálne! „Keď neschudnete, vaše srdce praskne!“ ľudskou rečou mi to bez servítky na ústach povedal aj špecialista, ktorý pomáha ľuďom, ktorí sú obézni. Zľakol som sa. V tom momente som si sám sebe sľúbil, že začnem zdravo žiť, cvičiť a naozaj sa budem riadiť pokynmi lekára. Zoznámil som sa s trénerom, ktorého považujem za najlepšieho – Petrom Dragúňom, a ten mi dodal nádej.  Zo začiatku za mnou chodieval domov. Išlo to ťažko, ale keď som už po prvom mesiaci zhodil 15 kíl, vedel som, že tá drina stojí zato. Jedálny lístok som dodržiaval od dietológa, a tréningy som absolvoval pod dohľadom Peťa, ktorý ma neustále povzbudzoval.

Rada bylinkárky

Po pol roku som mal dole 40 kíl. Začal som chodiť do fitka a moje tréningy už boli – povedzme, že odvážnejšie. Makal som na sebe koľko sa len dalo. Posilňoval som svoje telo, pretože som vedel, že čím viacej svalov budem mať, tým rýchlejšie bude moje telo spaľovať energiu a teda nebude stíhať ukladať ju do zásob v podobe tuku. Veľmi som sa tešil zo svojich úspechov. Hranolčeky, napolitánky, vyprážané jedlá a koláče som navždy z môjho jedálnička vyradil. Už len pri pomyslení na to, ako som sa po nich cítil, mi je zle. Teraz si dopriavam hlavne veľa chudého mäska, zeleniny, celozrnnej ryže, pijem litre čistej vody a bylinkových čajov. No mám však ešte jeden „tajný recept“, ktorý zničil moju tučnotu. Poradila mi ho bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového. Do kávy som si začal pridávať maslo – iba tak na špičku noža a jednu čajovú lyžičku kokosového oleja obsahujúceho mastné kyseliny, vďaka ktorým mi dobre trávi a zároveň mám pocit sýtosti. Spaľovanie tukov je tak až 6-krát efektívnejšie. Aktuálne vážim 85 kíl a cítim sa FIT! Ako znovuzrodený! Vyskúšajte to tiež! Chráňte si svoje zdravie! Nebuďte hlúpi, ako som bol kedysi ja...

VÝZVA! Zmeňte svoj život a telo i vy! Objednajte si nový JEDÁLNIČEK NA MIERU. Už to neodkladajte! Robíte zle sami sebe. Buďte krajší a zdravší. 

FOTOGALÉRIA


NAJNOVŠIE ČLÁNKY


S prejedaním som skončila!

Váha Zuzke ukazovala 130 kíl. Koľko už dala dole?

Wau, to je zmena!

Gabika kedysi vyzerala inak... O dosť inak... Pozrite sa!

Už sa za seba nehanbím

Edita kedysi vážila až 136 kíl! Hádajte, koľko za rok zhodila?